Glābējsilīte Latvijā: 2009-2019

Gallery not found.
Gallery not found.
Gallery not found.

Konferences prezentācijas

 

glabejsilite-ielugums-4-3-1

27. septembrī ar konferenci “Glābējsilīte Latvijā: 2009-2019” atzīmēs projekta desmito gadadienu 

Atzīmējot Glābējsilītes 10 gadu pastāvēšanu Latvijā, 2019.gada 27. septembrī Latvijas Nacionālajā bibliotēkā notiks konference “Glābējsilīte Latvijā: 2009-2019”. Glābējsilīte jeb BabyBox ir traģiska nozieguma profilakses projekts, kas 10 gadu darbības laikā Latvijā ir izglābis 46 jaundzimušo dzīvības. Lielākā daļa atstāto bērnu ir atraduši savu vietu mīlošās ģimenēs, un divi no bērniem ir atgriezušies savās bioloģiskajās ģimenēs.

Konferencē “Glābējsilīte Latvijā: 2009-2019” pulcēsies Glābējsilītes projektā iesaistītās puses un sadarbības partneri – pašvaldību, slimnīcu un bāriņtiesu pārstāvji, sociālie darbinieki, policijas, ministriju un mediju pārstāvji, atbalsta organizācijas, mecenāti un projekta atbalstītāji jau no tā pirmsākumiem.

Precīza informācija par konferences dienas kārtību un runātājiem tiks izziņota augusta beigās. Pirms konferences plkst.9`30 – 10`30 Latvijas Nacionālās bibliotēkas telpās notiks preses konference.

Latvijā pirmā Glābējsilīte tika atklāta 2009.gada 8.septembrī Bērnu klīniskās universitātes slimnīcā, pateicoties farmācijas kompānijas Gedeon Richer idejai un iniciatīvai.

Šobrīd Latvijā darbojas 8 Glābējsilītes – Rīgā, Liepājā, Ventspilī, Jelgavā, Rēzeknē, Madonā, Valmierā. Reģionālās Glābējsilītes tika izveidotas, pateicoties sabiedrības ziedojumiem, Latvijas Bērnu fonda un mecenātu (Ceļu būvniecības sabiedrība “Igate”, Avena Fonds, Ventspils Naftas termināls, Gedeon Richter u.c.) atbalstam. Glābējsilītes projektu Latvijā īsteno sabiedrisko attiecību kompānija SIA “Divi gani”.

Glābējsilīte – vieta bērna dzīvībai sniedz iespēju izdzīvot un dzīvot bērnam, kura bioloģiskie vecāki ir gatavi izdarīt noziegumu, jo nevēlas savu mazuli. Glābējsilītes mērķis ir ne tikai izglābt mātes nemīlēta un negribēta bērna dzīvību, bet arī rosināt sabiedrībā diskusiju par ģimenes plānošanas jautājumiem.

Kontaktinformācija saziņai par konferenci “Glābējsilīte Latvijā: 2009-2019”: Ilva Ogle

Tālruņa numurs: 26351199 E-pasts: ilva@divigani.lv

Pasākuma programma