Vēstule vecākiem

Mīļie vecāki!

Jūsu dzīvē ir sācies jauns posms – ģimenē ienācis bērniņš. Jebkurā ģimenē šāds brīdis ir emocionāli trauksmains. Šis ir laiks, kad vecāki un bērns iepazīst viens otru, iemācās būt kopā un mīlēt.

Bērns ir viens no lielākajiem pasaules brīnumiem, un tagad tieši jūs esat šī mazā brīnuma vecāki. Īstie vecāki gan tiesiskajā, gan ģimeniskajā, gan emocionālajā izpratnē. To apzinoties un pieņemot, jūs varēsiet ar bērnu veidot uzticības un mīlestības pilnas savstarpējās attiecības un būt viena stipra ģimene.

Kaut iekšēji jūs varbūt vēlētos par Glābējsilīti un bērna pieņemšanas faktu vairs nekad nerunāt un ļaut bērnam domāt, ka viņš ir jums dzimušais bērns, tomēr nevajadzētu šo faktu paturēt noslēpumā. Jebkurš noslēpums traucē veidot laimīgas attiecības, un bērns iekšēji, pat neapzināti jutīs, ja no viņa kaut kas tiks slēpts. Jūs noteikti piekritīsiet, ka labāk, ja par šo lietu tiek izrunāts savā ģimenē, sniedzot bērnam visu savu mīlestību, nevis ja viņš to uzzina no kāda „labvēļa” skolā vai kur citur.

Īstais brīdis ar bērnu runāt par viņa pieņemšanu ģimenē pienācis, kad pārkāpta piecu vai sešu gadu robeža. Bērnam, kļūstot vecākam, varētu rasties vēl detalizētāki jautājumi par šo tēmu – jums uz tiem ir jāsniedz bērnam saprotamas un skaidras atbildes. Iespējams, jūs jutīsieties neveikli vai apjukuši, kad bērns pats sāks izrādīt interesi par saviem bioloģiskajiem vecākiem, uzdodot jautājumus, varbūt pat izsakot vēlmi tos satikt. Tas ir normāls izziņas process, kam jāļauj notikt. Bērnam ir jāuzzina par sevi pēc iespējas vairāk no tā, ko zināt jūs.

Kā runāt ar bērnu par pieņemšanu?

Padoms: kad runājat par bioloģiskajiem vecākiem, nesauciet viņus par īstajiem vecākiem, jo bērna īstie vecāki esat tikai un vienīgi jūs!

Pastāstiet bērnam pašu svarīgāko:

„Tu nāci pasaulē gluži tāpat kā visi pārējie bērniņi. Tevi dzemdēja kāda sieviete, kura nevarēja par tevi pienācīgi rūpēties. Tāpēc viņa vēlējās, lai tu dzīvotu pie tādiem cilvēkiem, kuri tevi mīlētu un par tevi rūpētos. Un mēs esam tā laimīgā ģimene, pie kuras tu tagad piederi. Tu mums esi pats īstākais bērns. Mēs esam viena ģimene un tādi būsim vienmēr. Ģimenē pieņemtie bērni dažreiz grib šo to uzzināt par saviem bioloģiskajiem vecākiem. Ja tev kādreiz šai sakarā radīsies jautājumi, mēs centīsimies uz tiem atbildēt pēc labākās sirdsapziņas. Tu vienmēr būsi mūsu bērns. Lai kas notiktu, mēs nekad tevi neatdosim nevienai citai ģimenei!”

Ja vien kādā brīdī jums nepieciešama papildu informācija vai padoms, RSU Psihosomatikas klīnikas ārsti-psihoterapeiti jums varēs palīdzēt.

Psihosomatikas klīnika atrodas Rīgā, Pārdaugavā, Kapseļu ielā 23.
Tālrunis: 67625655
E-pasts: info@psihosomatika.lv
www.psihosomatika.lv